Újabb intézkedéseket sürgetnek a magyar közúti fuvarozók

Újabb intézkedéseket sürgetnek a magyar közúti fuvarozók

A fuvarozói alágazat versenyképességének javításához további gyors, a fuvarozási költségeket csökkentő beavatkozásokra van szükség, amelyek ellensúlyozhatják a hazai vállalkozások útdíjköltségeit, megelőzhetik az alágazat likviditási problémáit, és enyhíthetik a költségnövekedésből fakadó inflációs nyomást is - hangsúlyozzák a magyarországi fuvarozó érdekképviseletek az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményükben.

Több pénzt ad a kormány a magyar élelmiszeripari vállalkozásoknak

A magyar vállalkozások megerősítése érdekében a kormány az Élelmiszeripari Beszállító-fejlesztési Program (ÉLIP) keretösszegét közel hatszorosára emeli - közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) pénteken az MTI-vel. A közlemény szerint a szeptemberben bejelentett ÉLIP iránt óriási méretű érdeklődés mutatkozott.

Vadonatúj veszélyek miatt aggódnak a magyar cégek

Vadonatúj veszélyek miatt aggódnak a magyar cégek

A hazai kis- és közepes vállalkozások rosszabbnak értékelik az aktuális gazdasági környezetet és a kilátásokat, mint az első negyedévben volt tapasztalható - derült ki a VOSZ-Barométer, a vállalkozói szféra "időjárás-(előre)jelzőjének" friss, második negyedévre vonatkozó felméréséből. Az adatokat egy csütörtöki eseményen Perlusz László, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára, valamint Kozák Ákos, az Egyensúly Intézet, társalapítója, üzleti kapcsolatokért felelős igazgatója mutatta be. Külön érdekes fejlemény, hogy néhány hónap alatt mennyire átalakult a vállalkozók kockázatérzékelése: komoly problémává kezd válni a körbetartozások kérdése. Perlusz László az eseményen külön szót ejtett a kormány legutóbbi intézkedéséről, amely a magánegészségügyi szektor számára állít adminisztratív akadályokat és mesterséges tiltást hajt végre. Ez szerinte nem előnyös lépés.

Csúcskategóriás MRI technológiát vásárolt a piacvezető magyar családi cég

Csúcskategóriás MRI technológiát vásárolt a piacvezető magyar családi cég

A száz százalékban magyar magántulajdonban lévő Mediso Medical Imaging Systems Kft. csúcskategóriás MRI technológiát vásárolt a Nanalysis Scientific Corp. csoportba tartozó Francia RS2D SAS-tól. A vásárlással a Mediso célja, hogy a világ élvonalába tartozó PET/CT és SPECT/CT képalkotó diagnosztikai családját immár saját technológián alapuló MRI berendezésekkel bővítse.

Német céget vásárolt fel a 77 Elektronika

Német céget vásárolt fel a 77 Elektronika

A száz százalékban magyar 77 Elektronika Csoport megvásárolta a német Analyticon Biotechnologies AG-t. A német piacon a második legnagyobb reagenscsík gyártónak számító Analyticon AG. akvizíciójával a magyar orvostechnikai vállalat célja, hogy a jövőben saját tulajdonában tudja a 77 Elektronika által gyártott vizeletvizsgáló automaták működtetéséhez szükséges reagenscsíkok gyártását is. Az idén 35 éves 77 Elektronika közel száz országba exportálja az UriSed technológián alapuló vizeletelemző automata laborrendszereit, tavalyi árbevételük meghaladta a 31 milliárd forintot.

Új piacokra fókuszál az InterTicket: de mikor lesznek ismét koncertek Magyarországon?

Új piacokra fókuszál az InterTicket: de mikor lesznek ismét koncertek Magyarországon?

A COVID-19 járvány okozta válság érzékenyen érintette az ország legnagyobb rendezvény-kezelő és jegyértékesítő cégét, az InterTicket Kft.-t, mégis, sok szempontból sikeres évet zárt a magyar vállalat. A kényszerhelyzet felpörgette a fejlesztéseket, és noha eddig is több lábon állt a cég, tavaly még inkább az új, felhő alapú platformon működő Smart City rendszer és az egyre inkább fókuszba kerülő Blockchain-technológiák fejlesztése felé fordultak. A vállalat átmeneti, nehezebb likviditási helyzetből való kilábalására a megoldást a Hiventures kockázati tőkealap-kezelő KKV Mentőterméke jelentette.

744 millió forintos beruházást hajt végre a BioTech USA

744 millió forintos beruházást hajt végre a BioTech USA

A koronavírus-járvány fontos tanulságairól is beszélt csütörtöki prezentációjában Varga Mihály pénzügyminiszter. Szerinte ezek egyike, hogy az értékláncokat maga köré szervezni képes magyar vállalatokra és márkákra van szükség. Fel is sorolt néhány hazai tulajdonú céget, köztük a BioTech USA-t.

Nehéz helyzetben vannak a magyar kkv-k, hol a fény az alagút végén?

Magyarországon a legnagyobb cégek szinte mind külföldi tulajdonban vannak, a magyar kkv-k a munkaerőpiaci tényezők, a "one man show" attitűdöt követő vállalatvezetők, a piaci töredezettség és a forráshiány miatt sem tudnak igazán kitörni - hangzott el mindez a Portfolio Hitelezés 2019 konferenciáján.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Egyedülálló felvételek mutatják be, mi zajlik Ukrajnában a háború árnyékában
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.